УЗД вагiтних

Ніколаєв
Микола Іванович

Сусідко
Олена Миколаївна

Клименко
Ірина Василівна

Зіборова
Світлана Василівна

Кочура
Євгенія Юріївна

Черенкова
Наталія Анатоліївна

Панченко
Олександр Вадимович

Сорока
Ігор Олександрович

Коверга
Ярослава Вячеславівна
На сьогоднішній день ультразвукова діагностика є найбільш інформативною і безпечною медичною процедурою при вагітності. Використання ультразвуку для досліджень зробило переворот в акушерстві. УЗД плоду на різних термінах вагітності допомагає лікареві не лише визначити стать, але і зрозуміти, наскільки нормально розвивається майбутня дитина.
УЗД на ранніх термінах вагітності – це єдиний достовірний метод діагностування позаматкової вагітності та загрози викидня. Проведене ультразвукове дослідження дозволяє не лише виявити проблему, але й підібрати ефективне лікування, що допоможе в деяких випадках зберегти вагітність.
Акушерське УЗД на 12 тижні вагітності (оптимальний строк проведення) дозволяє лікареві виявити грубі патологічні відхилення у розвитку плода, маркери хромосомних аномалій, стать дитини з вірогідностю до 55%.
Другий триместр вагітності – це активний ріст і розвиток плоду. Оптимальний термін проходження УЗД у 20-21 тиждень – розглядається анатомічна будова всіх органів і систем плода. Відкидаються пороки розвитку в 5 системах організму та найбільш важливих системах – це центральна нервова система і пороки серцево-судинної системи.
Найприємніше, що дає друге УЗД: дівчинка чи хлопчик знаходиться в утробі матері – на цих термінах вагітності визначається майже з 100%-ою точністю.
Головна мета дослідження на пізніх термінах вагітності – це оцінка стану плаценти і показників розвитку плода (розміри, рівень зрілості органів та систем). УЗД на 32 - 34 тижні вагітності (″функціональне″) дає можливість лікареві визначити затримку внутрішньоутробного розвитку плода або фетоплацентарну недостатність.
На пізніх строках вагітності головну увагу слід приділити допплеровському дослідженню плода.При допплері визначається та характеризується швидкість кровотоку в судинах плоду та матері, функціональний стан плода, його здатність продовжувати розвиток.
Якщо жінці роблять 4д УЗД при вагітності в третьому триместрі, то вона зможе побачити на моніторі не лише стать майбутньої дитини, але і рухи пальчиками, кінцівками та повіками.
УЗД вагітних – це гарантія своєчасної діагностики відхилень і в здоров’ї самої жінки, і в розвитку плода. Тому відмовлятись від такого дослідження не варто – шкоди здоров’ю спричинено не буде, зате лікарі зможуть з високою точністю дати прогноз щодо протікання вагітності, пологів та розвитку майбутньої дитини.
Окрім усього, не слід забувати і про емоційну складову УЗД. Для кожної вагітної жінки, а також для майбутнього батька, є хвилюючим моментом першого побачення і знайомства зі своєю майбутньою дитиною. Не відмовляйте собі в такому задоволенні.