Генетика

Прийом генетика
Лабораторія Геном (м. Київ)
Лабораторні дослідження клініки НАДІЯ (м. Київ)
Генетична лабораторія DIAGEN (м. Київ)
Наші фахівці

Сусідко
Олена Миколаївна
Генеральний директор медичного центру. Кандидат медичних наук. Лікар акушер-гінеколог. Лікар генетик. Лікар УЗД. Гінеколог дитячого та підліткового віку.
Всі фахівці

Лікар-генетик - це фахівець, який працює з людьми, які можуть бути схильні до ризику спадкових захворювань або тривожних наслідків вагітності (визначає ймовірність народження дитини, у якого може бути генетичне захворювання або вроджений дефект).

Тому, якщо у вашій родині (або у сім′ї вашого чоловіка) були випадки передачі генетичних захворювань або народжувалися діти з уродженими дефектами, вам варто обов′язково пройти консультацію генетика при вагітності (а ще краще - при плануванні вагітності)! 

Крім того, консультація генетика буде не зайвою для наступних категорій людей:

  • жінки, які вагітні або планують завагітніти після 35 років;
  • пари, у яких вже є дитина з розумовою відсталістю, спадковим захворюванням або уродженим дефектом;
  • пари, у яких дитині під час стандартного обстеження новонароджених було діагностовано генетичне захворювання;
  • жінки, у яких було три або більше викиднів (звичне невиношування вагітності);
  • жінки, діти яких померли в дитинстві або народилися мертвими;
  • люди, стурбовані тим, що їх робоче місце, спосіб життя або історія хвороби може представляти небезпеку для течії і результату вагітності. До причин для занепокоєння можна віднести: опромінення (радіація), ліки, наркотики, вплив хімічних речовин або перенесені інфекції;
  • вагітні жінки, у яких результати УЗД або пренатальних тестів показують, що вагітність з підвищеним ризиком певних ускладнень або є висока ймовірність того, що у дитини буде вроджений дефект.

Медико-генетична консультація буде корисною всім парам, незалежно від віку, які планують вагітність. Це необхідно для оцінки здоров’я майбутньої дитини і співставлення планів всіх заходів, які сприяють бажаному результату – народження здорової дитини. Отримання гарних показників тестів та аналізів дозволить розслабитись та насолоджуватись вагітністю. Якщо ж після проходження консультації рекомендований нагляд та контроль стану плоду, не варто панікувати, потрібно тільки прислухатися до порад лікарів та виконувати усі їхні вказівки.

Звісно, рішення звернутися до лікаря залежить від вас, проте воно може стати вирішальним у бажанні мати здорову дитину та щасливу родину.